درس اول :

دَخُوت / دَخومآن خَرعَه نباشیم ! (مغرور نباشیم ! غرور کاذب گاهی کار دستِ آدم میده) 

علت باخت تو همه چیز همینه !

درس دوم : 

همیشه همه صفحه ی شطرنج و زندگی رو ببینیم و بعد درست و حساب شده حرکت کنیم که شکست نخوریم !

درس سوم :

اشتباهات خودت رو در زندگی و شطرنج نمیتونی پاک کنی !

نمی تونی به عقب برگردی و دوباره از اول بسازی و شروع کنی !

بعضی از اشتباهات قابل جبران نیستند!

درس چهارم : 

تو زندگی باید مثل زمانی که شطرنج بازی می کنید صبوری پیشه کنید و عاقلانه تصمیم بگیری و عمل کنی !

درس پنجم :

گاهی وقتها تو شطرنج و زندگی از بین بردن صورت مساله (کُشتن مهره ها یا حذفشون) بهترین راهکار نمیتونه باشه !  

درس ششم :

گاهی وقتها تو صفحه شطرنج و زندگی باید اجازه بدی و ببینی که اگر تو اون مسیر خسته یا کشته شدی !! 

شاید دقیقا زمان کشته شدن یا زمان استراحتته (بیرون رفتنته) / کناره گیری موقت! 

( مثال دیدین بعضی وقتا از کاری مثلا برکنار میشیم حالا به هر علتی ، بعد صدامون درمیاد و به زمین و زمان حرف میزنیم ؟! بعد از یه مدت متوجه میشیم رفتن مون از اونجا به صلاح مون بوده و واقعا باید از اونجا میرفتیم ؟! ) 

[[ نباید عجله کنیم برای گرفتن مهره تیم حریف ، گاهی باید اجازه بدی کشته بشی ! این کشته شدن/ کناره گیری  خیلی ارزشمنده ]]

+

این درس ها رو من تو اینمدت مسابقات واقعا به عینه یاد گرفتم ! 

اصلا اونموقع که داشتم شطرنج بازی میکردم ذهنم پر شد از این دروس :) 

هر بازی چندین درس بهم  یاد داد ، تا برمیگشتم خونه قشنگ اینای رو که به ذهنم خطور میکرد

تو دفترم می نوشتم :) 

گفتم شما هم این درس ها رو بخونین و ازش استفاده ببرین ایشالا :)

درس های از زندگی (و شطرنج) ( قسمت اول )

داستان های من و عروس ها :)

داستان های من و بابام در این روزها

,درس ,شطرنج ,تو ,زندگی ,رو ,  درس ,و زندگی ,شطرنج و ,درس ها ,شطرنج بازی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

پرشین طرح|خدمات هاستینگ|میزبانی سایت movineh غذا،اجاق گاز، کد بانو، آشپزی و... tahafm مطالب اینترنتی مدرسه پویا اینجا همه چی هست نیمه سنگی بر لب دریا novintisazeh